Sukcesy polskich parakajakarzy na ME w Portugalii

W ubiegłym tygodniu kibicowaliśmy naszym parakajakarzom startującym Mistrzostwach Europy w Montemor-o-Velho w Portugalii.

Polacy zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. W łącznej klasyfikacji znaleźli się na wysokiej, drugiej pozycji za Wielką Brytanią.

Jakub Tokarz (START Wrocław) 14 czerwca został podwójnym mistrzem Europy w konkurencjach K1 200 m (kajaki) i V1 200 m (kanadyjka ze stabilizatorem) . Na podium z brązowym medalem stanęła także debiutantka w konkurencji V1 200m Paulina Rutkowska (zawodniczka IKS AWF Warszawa).

15 czerwca był kolejnym dniem emocji na torze Montemor-o-Velho. Reprezentanci Polski wystartowali w czterech finałach. Tym razem kolejny – trzeci z rzędu srebrny medal wywalczył w K1 Tomasz Moździerski z OTK Opole. Sporą niespodzianką był też start debiutującego Mirosława Rosińskiego (START Zielona Góra), który zameldował się na mecie jako trzeci wśród kanadyjkarzy.

Warto dodać, że kajakarstwo od kilku lat integruje sportowców niezależnie od barier. Ekipa polskiej reprezentacji kajakarzy startując równolegle w ME w Portugalii zdobyła dziewięć medali: trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe. Już w sierpniu będziemy mogli trzymać kciuki za naszych sportowców podczas Mistrzostw Świata w Duisburgu.
Polscy parakajakarze wsparli ideę zorganizowania przez Fundację KiM kajakowej wyprawy „W poszukiwaniu MOCY”, której uczestnikami będą osoby z niepełnosprawnością, zarówno doświadczeni kajakarze (niektórzy spośród zawodników również) oraz osoby bez doświadczenia w kajakowaniu. Trzymamy kciuki! O idei  tej eskapady i naborze na nią informowaliśmy w portalu Magazynu „Nasze Sprawy”.