XIV Łuczniczka w Bydgoszczy

XIV Łuczniczka w Bydgoszczy

Już po raz czternasty w Bydgoszczy w dniu 9 listopada br. na obiektach Zawisza odbył się Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w których udział wzięło 26 zawodników w tym siedem kobiet i dwudziestu mężczyzn.

Głównym organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych  Triumf Start Bydgoszcz, a sfinansowane zostały ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz PFRON. Podczas Pucharu Polski ustanowiono jeden rekord Polski i kilka wyrównano. Wśród kobiet zawodniczka gospodarzy Paulina Puziak, w kategorii wagowej do 67 kg, poprawiła dwukrotnie rekord Polski. W trzecim podejściu osiągnęła wynik 83 kg, a w czwartym, dodatkowym wycisnęła sztangę ważącą 84 kg, poprawiając o dwa kg  własny rekord Polski sprzed miesiąca. Rekord Polski juniorek do lat 20 i 23  ustanowiła Aleksandra Podowska, także zawodniczka Triumfu Start Bydgoszcz, uzyskując w kategorii wagowej do 41 kg wynik 40 kg, poprawiając go aż o pięć kg w stosunku do wyniku osiągniętego na Mistrzostwach Polski. Także wynik równy rekordowi Polski 115 kg w kategorii wagowej powyżej 86 kg uzyskała Kamila Rusielewicz Start Koszalin, która wykonała tylko dwa podejścia.

Natomiast faworyt do zwycięstwa wśród mężczyzn- aktualny mistrz i rekordzista Polski w dwóch kategoriach wagowych do 65 i 72 kg Grzegorz Lanzer reprezentujący Start Koszalin, zaczynał bardzo wysoko – od ciężaru 175 kg, tylko o trzy kg mniej od rekordu Polski w kategorii wagowej 65 kg. Niestety tego dnia szczęście nie dopisało Grzegorzowi, wszystkie trzy podejścia nie były udane i ostatecznie nie został sklasyfikowany. Wśród juniorów wynik równy rekordowi Polski juniorów do lat 23 uzyskał także reprezentant Startu Koszalin Tomasz Majewski zaliczając 140 kg w kategorii wagowej do 88 kg. W trzecim podejściu zawodnik ten zadysponował na sztangę ciężar 145 kg jednak próba ustanowienia rekordu Polski nie powiodła się.

Rafał Michalski z Bydgoszczy w kategorii wagowej do 90 kg wycisnął największy ciężar spośród zawodników startujących w Pucharze Polski, tj. 150 kg i został uznany za najlepszego zawodnika, a Paulina Puziak najlepszą zawodniczką otrzymując puchar od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Wyniki uzyskane przez zawodników podczas Pucharu Polski są dobry prognostykiem przed zbliżającymi się drużynowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w  Grudziądzu w dniach 22- 23.11. br. a tytułu mistrzowskiego bronić będą zawodnicy Startu Wrocław.

Grzegorz Leski

fot.: Triumf Start Bydgoszcz

Data publikacji: 18.11.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również