Niepełnosprawni jadą na Matterhorn

Niepełnosprawni jadą na Matterhorn

Stowarzyszenie Aktywne Życie z Katowic organizuje kolejną wyprawę osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, z cyklu „Łam bariery - sięgaj dalej". Tym razem będzie to próba dotarcia jak najbliżej szczytu Matterhorn.

Celem cyklu wypraw jest przełamywanie barier mentalnościowych u innych osób niepełnosprawnych poprzez pokazanie, że dotarcie na wózkach do miejsc trudno dostępnych jest możliwe i bezpieczne. Cykl ma za sobą wiele osiągnięć na przestrzeni ostatnich 15 lat, m.in. dotarcie na wulkany: Etnę, Wezuwiusz, Pico del Teide; półwyspy Europy zachodniej: Peniche, Roca, Sao Vicente; Dolinę Królów oraz inne wyjazdy na terenie Europy. Należy tu nadmienić, że dotarcie do miejsc o relatywnie niewielkiej trudności dla zwykłego turysty, stanowi wręcz wyzwanie i stanowi poważny wysiłek dla turysty z niepełnosprawnością, poruszającego się wyłącznie na wózku.

PicoDelTeide1

PicoDelTeide2

PicoDelTeide3

Na zdjęciach: Marcin Miulski i Mirosław Pawłowski
na wyprawie na Pico del Teide w 2008 r.

Obecnie planowana wyprawa „Dotknięcie Matterhornu” odbędzie się pod patronatem National Geographic, w terminie 4-11 września 2011 r. i poza celem głównym ma za zadanie skorzystanie i przedstawienie innym osobom niepełnosprawnym stopnia dostępności kilku atrakcji turystycznych w odwiedzanym przez nas regionie Szwajcarii.

Info i fot.: Aktywne Życie
www.aktywnezycie.org

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również