Zawody konne

Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie k. Wrześni prowadzi działalność dzięki dotacjom z PFRON, wsparciu gminy i hojności sponsorów. Na co dzień prowadzi terapię, organizuje wycieczki i imprezy integracyjne.

Konie, którymi dysponuje ośrodek zostały uratowane od śmierci w rzeźni przez Fundację Centaurus i przekazane do dyspozycji uczestników terapii. W tej chwili mają 65 podopiecznych: 35 dzieci i 30 dorosłych.

26 października w ośrodku odbyły się pierwsze zawody konne osób niepełnosprawnych. Imprezę zorganizowaną wraz z Towarzystwem Wykorzystania Wód Termalnych i Walorów Naturalnych Ziemi Czeszewskiej rozpoczął występ artystyczny szczudlarzy z Poznania.
W zawodach wzięli udział podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gozdowie, a także indywidualni uczestnicy.
Zadania wymagały sprawności i precyzji lecz mimo tego poziom był bardzo wyrównany. Zwycięzcą został gozdowski Środowiskowy Dom Samopomocy, a drugie miejsce zajęła wrzesińska Szkoła Specjalna.
Zawody okazały się sukcesem, dlatego organizatorzy już planują kolejne.

ACh

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również