BeachParavolley: Polacy kontynuują złotą passę!

W końcówce lipca w Lublanie rozgrywany był turniej Beach Para Volley pod egidą ParaVolley Europe. Reprezentanci Polski po raz kolejny nie dali szans rywalom na europejskiej scenie, kontynuując swoją złotą passę trwającą już ponad trzy lata.

Stolica Słowenii po raz trzeci zorganizowała turniej Beach ParaVolley Ljubljana, w którym rywalizowano w trzech kategoriach stojącej oraz siedzącej – kobiet i mężczyzn. Reprezentanci Polski, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe edycje imprezy, rywalizują w pierwszej z nich i w ostatnich latach nie mają sobie równych na europejskich boiskach.

Biało-Czerwoni prowadzeni przez trenera Piotra Janiaka w całym turnieju prezentowali niezwykle wysoki poziom, nie tracąc nawet seta. W wielkim finale Polacy mierzyli się ze Słowakami, wygrywając dzięki doskonałej grze 21-16, 21-14. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) Dariusz Cegiełka. Brązowe medale zdobyli Włosi.

Wyniki reprezentacji Polski w Beach ParaVolley Ljubljana:
Włochy – Polska 0:2 (14:21, 16:21)
Polska – Słowacja 2:0 (21:12, 21:6)
Aktau (Kazachstan) – Polska (13:21, 13:21)
Półfinał: Polska – Aktau (Kazachstan) 2:0 (21:15, 21:3)
Finał: Polska – Słowacja 2:0 (21:16, 21:14)

Reprezentacja Polski: Rafał Wojtowicz, Dariusz Cegiełka, Artur Wąsowicz, Michał Wypych. Sztab szkoleniowy: Piotr Janiak, Kacper Bołda, Dawid Łuczak

Kolejnym turniejem w kalendarzu ParaVolley Europe są mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco, które odbędą się we włoskim Caorle od 9 do 15 października.

Zobacz galerię…

Info: pzps.pl, fot. profil Beach ParaVolley Poland na FB

Data publikacji: 01.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również