Trzy w jednym, czyli ciężarowcy w Bydgoszczy

Trzy w jednym, czyli ciężarowcy w Bydgoszczy

W dniach 5-7 października br. w Bydgoszczy odbędą się XXXIX Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, X Mistrzostwa Polski Kobiet oraz VI Mistrzostwa Polski Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów Niepełnosprawnych. W zawodach udział weźmie ponad 120 zawodniczek i zawodników reprezentujących blisko 20 klubów z całej Polski.

Mistrzostwa odbędą się na obiektach Klubu Sportowego Zawisza w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163. Głównym organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie i Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Triumf Start” Bydgoszcz z prezesem Andrzejem Owczyńskim na czele.


Na pomoście zobaczymy najlepszych zawodników z uczestnikami Paraolimpiady, miedzy innymi zawodniczkę gospodarzy Paulinę Przywecką, Justynę Kozdryk z Startu Radom, Marzenę Łazarz z Tarnowa, Wawrzyńca Latusa reprezentanta Stowarzyszenia Eurobeskidy Łodygowice, Piotra Szymeczka i Damiana Kuliga ze Startu Wrocław, a także wielu wspaniałych zawodników, uczestników poprzednich Paraolimpiad: Rafał Rocha zawodnika Triumfu Bydgoszcz, Krzysztofa Wodeckiego ze Startu Wrocław.
Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 8.30 od startu kobiet. Zapraszamy wszystkich sympatyków sportów siłowych do oglądania zmagań najlepszych sztangistów. Więcej na stronie organizatora mistrzostw pod adresem: www.triumfbydgoszcz.pl

Grzegorz Leski

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również