Nowe artykuły

 • Dźwięk zamiast słów

  Dźwięk zamiast słów

  Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach, prowadzony przez Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, od kwietnia tego roku posiada jedyne w Polsce urządzenie o nazwie CRDL przekładające dotyk między ludźmi na dźwięk.
 • Seniorzy i przyjaciele

  Seniorzy i przyjaciele

  Katarzyna Raczykowska, prezes Stowarzyszenia „Seniorzy i Przyjaciele" tak napisała o początkach swojej działalności: „Kobieta po pięćdziesiątce, w dodatku chora i zabiera się za działalność społeczną dla seniorów! Ale po co? A to nie lepiej siedzieć spokojnie w domu i stękać, i narzekać, po cichu sobie żyć? Z mężem, na luzie? Po co robić coś dla innych, kiedy samemu potrzebuje się pomocy?"
 • Rusza nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy!

  Rusza nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy!

  Piąty sezon, pięć zespołów, pięć turniejów – w najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Płońsku wystartuje nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy, w którym oprócz dobrze znanych z poprzednich rozgrywek zespołów wystartują również Legia Warszawa i debiutant - Miedziowi Polkowice. Wstęp na Stadion Miejski jest bezpłatny, a wszystkie mecze transmitowane będą na żywo na FB/Amp Futbol Polska.
 • Tyniecka na Reymonta. Biała Gwiazda stawia na blind futbol

  Tyniecka na Reymonta. Biała Gwiazda stawia na blind futbol

  Wisła Kraków utworzyła sekcję blind futbolu. Nadzór nad nią sprawuje Fundacja Nie Widząc Przeszkód. W składzie znajdują się zawodnicy, którzy do niedawna występowali w barwach Tynieckiej NWP, mającej swoją siedzibę w ośrodku edukacyjnym dla niewidomych, w tym również reprezentanci Polski. Miasto deklaruje dalsze zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sportu.

Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.