Nowe artykuły

 • 12 Gliwickie Spotkania Tęczowe

  12 Gliwickie Spotkania Tęczowe

  22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach odbędzie się po raz dwunasty festiwal twórczości osób niepełnosprawnych Gliwickie Spotkania Tęczowe.
 • Ateny i Peloponez, czyli podróż śladami bogów, demokracji i sztuki

  Ateny i Peloponez, czyli podróż śladami bogów, demokracji i sztuki

  „Ateny i okolice" to moja kolejna wycieczka objazdowa z biurem podróży Accessible Poland Tours prowadzonym przez Małgorzatę Tokarską. Nie jest łatwo zorganizować wyjazd dla grupy osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale Małgosia od dziesięciu lat próbuje (i to z powodzeniem!) spełniać marzenia ludzi, którzy mimo fizycznych ograniczeń, są ciekawi świata i chcą się sprawdzić w roli turystów.
 • Polacy na 7. miejscu, triumf Angoli na MŚ w ampfutbolu

  Polacy na 7. miejscu, triumf Angoli na MŚ w ampfutbolu

  Piłkarska reprezentacja Polski w ampfutbolu 4 listopada pokonała Hiszpanię 1:0 (1:0) i zajęła siódmą pozycję w mistrzostwach świata w meksykańskim San Juan de los Lagos. Bramkę strzelił Bartosz Łastowski w 8. minucie. W finale Angola wygrała karnymi z Turcją 5:4.
 • Ćwierćfinałowa porażka Polaków w ampfutbolowych MŚ

  Ćwierćfinałowa porażka Polaków w ampfutbolowych MŚ

  Piłkarska reprezentacja Polski w ampfutbolu przegrała rzutami karnymi 2:3 z Angolą w ćwierćfinale mistrzostw świata w meksykańskim San Juan de los Lagos. Po dogrywce był wynik 3:3.

Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.